• نوشته شده در: شهریور, ۲۰ ۱۴۰۰
 • توسط: کارشناس


 • آیا بستنی جلاتو برای خانم های باردار مناسب است؟

  بستنی جلاتو و خانم های باردار

  بستنی جلاتو در سراسر دنیا به عنوان یکی از خوش طعم ترین بستنی های محبوب معرفی می شود. حال در این میان بسیاری از افراد علاقه زیادی دارند تا این بستنی را بخورند. خانم های باردار نیز از این قاعده مستثنی نبوده، حال سوالی که ایجاد می شود این است که آیا بستنی جلاتو برای خانم های باردار مناسب است؟ آن ها می توانند در هر زمانی این بستنی را بخورند؟ اگر می خواهید پاسخ این سوالات را بیابید بهتر است تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا متوجه شوید که این بستنی به چه دلیل برای خانم های باردار مناسب بوده و بسیاری از پزشکان در سراسر دنیا توصیه می کنند تا خانم های باردار به جای مصرف بستنی های صنعتی این بستنی ها را میل کنند.

  آیا بستنی جلاتو برای خانم های باردار مناسب است؟

  آیا خانم های باردار می توانند بستنی جلاتو بخورند؟

  همه ما می دانیم که بارداری یک برهه مهم در زندگی هر خانمی به شمار می رود که توجه به کوچکترین نکات می تواند در سلامت مادر و جنین تاثیر گذار باشد.حال در بین تمامی بستنی هایی که در دنیا وجود دارد جلاتو به عنوان یکی از سالم ترین و محبوب ترین نوع بستنی ها معرفی می گردد. این بستنی به دلیل ترکیبات مفیدی که دارد سبب شده تا بسیاری از افراد به خصوص خانم های باردار بتوانند از این بستنی بخورند. استفاده از تمامی فرآورده های پاستوریزه شده در این بستنی می تواند احتمال بروز بسیاری از مسمومیت های بارداری را در خانم ها کاهش دهد. از طرفی عدم استفاده از تخم مرغ و خامه در این بستنی سبب شده تا چربی این بستنی در مقایسه با سایر بستنی ها کمتر باشد. بنابراین بستنی جلاتو به عنوان یکی از مفید ترین بستنی ها در سراسر دنیا برای تمامی افراد، به خصوص خانم های باردار و افرادی که بیماری های زمینه ای دارند معرفی می شود. 

  چگونه بدون دغدغه در بارداری بستنی جلاتو بخوریم؟

  براساس یافته هایی که این روزها از طریق مطالعات بسیاری از محققان صورت گرفته است، توجه به این سه مورد در هنگام خوردن بستنی جلاتو بسیار مهم و ضروری قلمداد می شود. 

  چگونه بدون دغدغه در بارداری بستنی جلاتو بخوریم؟

  استفاده از فرآورده های لبنی پاستوریزه در بستنی جلاتو

  همانطور که میدانید در صورتی که شما از فرآورده های لبنی غیر پاستوریزه استفاده کنید، امکان اینکه به باکتری لیستریا مبتلا شوید بسیار بالا بوده است. از این رو در بارداری توصیه بسیاری از پزشکان این است که خانم های باردار از فرآورده های پاستوریزه استفاده نمایند. چرا که وجود این باکتری در خانم های باردار سبب زایمان زودرس می شود. از این رو در ترکیبات این بستنی به هیچ عنوان از فرآورده های غیر پاستوریزه استفاده نشده است. 

  عدم استفاده از تخم مرغ خام در ترکیبات جلاتو

  استفاده از تخم مرغ خام سبب شده تا باکتری بنام سالمونلا در بدن فرد تکثیر پیدا کند. پس یکی از دلایلی که گفته می شود بستنی جلاتو سالم است، عدم استفاده از تخم مرغ خام در ترکیبات این بستنی بوده است. سالمونلا یکی از باکتری هایی بوده که بیشتر در بین مرغ و تخم مرغ رد وبدل شده و می تواند عوارض جبران ناپذیری را در بدن یک فرد باردار ایجاد کند. 

  شیرینی کم بستنی جلاتو

  همه ما می دانیم که اگر یک خانم باردار به میزان قندی که در این دوره مصرف می کند توجه نکند، احتمال اینکه دیابت بارداری بگیرد بسیار بالا است. از این رو اگر به بستنی جلاتو علاقه مند هستید، می توانید با خیالی راحت آن را میل نمایید، چراکه میزان قند در این بستنی بسیار کم و ناچیز بوده است. 

  بنابراین در هنگام خرید بستنی جلاتو برای یک خانم باردار بهتر است به این موارد توجه کنید تا مشکلی برای او به وجود نیاید. 

  شیرینی کم بستنی جلاتو

  به چه دلیل جلاتو سالم ترین بستنی است؟

  اگر می خواهید پاسخ این سوال را بدانید بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که بستنی جلاتو به عنوان یکی از سالم ترین بستنی ها در بین تمامی گروه سنی معرفی شده است. حال چرا این بستنی توانسته است در بین تمامی دسرهای سرد دنیا به عنوان بهترین دسر سرد معرفی شود؟ بستنی جلاتو به دلیل اینکه فاقد هرگونه تخم مرغ و خامه بوده است، سبب شده تا بسیاری از افراد به خصوص افرادی که فشار خون و چربی دارند از این بستنی مصرف کنند. چرا که تخم مرغ و خامه جزو فرآورده هایی بوده که میزان چربی در آن بسیار بالا است. استفاده از قند طبیعی میوه ها و شکلات هایی که در آن استفاده شده سبب شده تا میزان شکر این محصول در مقایسه با بستنی های صنعتی بسیار پایین و متعادل باشد. استفاده از میوه های طبیعی دراین بستنی سبب شده تا کمتر کسی طرفدار مصرف بستنی هایی که با کنسانتره های میوه تولید می شود، باشد. 

  در آخر

  بستنی جلاتو علاوه بر اینکه برای خانم های باردار مناسب بوده برای افرادی که دچار بیماری های زمینه ای هستند نیز مفید است. حال در این میان بسیاری از افراد به دنبال این هستند که از مواد غذایی استفاده کنند، که میزان کالری و قند آن پایین باشد، بستنی جلاتو برای این افراد می تواند گزینه خوبی باشد. حال اگر می خواهید تمامی مزه های جلاتو را امتحان کنید، بهتر است به سایت چوبیک که یکی از موفق ترین مراکز تولید بستنی جلاتو است، مراجعه نموده و بستنی مورد نظر خود را سفارش و درب منزل دریافت نمایید.