• نوشته شده در: فروردین, ۲۲ ۱۴۰۰
 • توسط: کارشناس


 • بهترین بستنی جلاتو در تهران را کجا بخوریم؟

  بستنی ژلاتو

  جلاتو یک دسر منجمد ایتالیایی و خوراکی طبیعی و بدون مواد شیمیایی است که در جهان غرب به دلیل کیفیت و طعم شگفت انگیزش محبوبیت بسیار زیادی دارد. بستنی جلاتو به طور معمول 70 درصد هوا کمتر و طعم دهنده بیشتری نسبت به انواع دیگر دسرهای منجمد دارد و به آن تراکمی می دهد که آن را از سایر بستنی ها متمایز می کند.

  مواد اولیه شامل شیر (یا آب)، شکر و در بعضی موارد میوه است. در ژلاتو هیچ ماده شیرین کننده و طعم دهنده مصنوعی وجود ندارد و چربی شیر کمتری دارد و کالری کمتری نسبت به بستنی دارد.

  بستنی جلاتو اسکوپی

  مخترصی از تاریخچه ی بستنی جلاتو

  تاریخچه ی جلاتو به قرن شانزدهم میلادی بازمیگردد که از  برناردو بوانتالنتی به عنوان مخترع این بستنی ایتالیایی و یکی از اولین کسانی که اولین فروشگاه بستنی ژلاتو را افتتاح کرد، یاد میشود.

  وی که در سال 1686 به پاریس احضار شد، کافه ای به نام “کافه پروکوپ” افتتاح کرد که به سرعت به یکی از مشهورترین مکانهای ملاقات ادبیات فرانسه تبدیل شد. در همین حال، در ایتالیا، هنر ژلاتو سازی سنتی از پدر به پسر منتقل شد.

  امروزه این دسر منجمد ( بستنی جلاتو ) یک نوع بستنی شناخته شده در سراسر جهان است.

  تاریخچه جلاتو را اینجا بخوانید.

  بستنی جلاتو

  تفاوت جلاتو و بستنی های دیگر چیست؟

  برخی ژلاتو را نسخه “بزرگ شده” بستنی می دانند، این دو ظاهر و طعم مشابه دارند، اما آیا در واقع یکسان هستند؟

  فکر می کنید اینطور است، اما در واقع چند تفاوت بین این دو وجود دارد.

  از نسبت شیر ​​به خامه، تا نحوه ترکیب مخلوط، تا طعم دهنده ها و بافت ها، تمایزهای ویژه ای بین بستنی و ژلاتو وجود دارد.

  درصد چربی بستنی های معمولی حداقل 10 درصد است در صورتی که در بستنی جلاتو بین 5 تا 7 درصد هست. از آنجا که ژلاتو چربی کمتری دارد و نسبت به بستنی گرمتر است، تنوع طعم های آن و شدت طعم نیز بیشتر می شود.

  تفاوت بستنی ژلاتو با بستنی های صنعتی محدود به ترکیب آن نیست. کیفیت آنها از نظر روش تولید و ذخیره سازی آنها نیز با یکدیگر متفاوت است.

  بستنی ژلاتو

  آیا بستنی ژلاتو از بستنی های صنعتی سالم تر است؟

  امروزه مصرف کنندگان علاقه خود را به سمت محصولات کم چرب تغییر داده اند. از آنجا که بستنی ژلاتو در مقایسه با بستنی صنعتی، از خامه و قند کمتری تهیه می شود، به طور معمول کالری و چربی کمتری دارد، و در کاهش بیماری های مرتبط با چاقی و بیماری های قلبی موثر است.

  فواید ژلاتو برای سلامتی بسیار متنوع است. آنتی اکسیدان موجود در ژلاتو که بیشتر از طریق میوه ها و گل های اضافه شده به آن وارد می شود، باعث کاهش رادیکال های آزاد و کاهش اثر پیری بر بدن انسان میشود.

  مصرف منظم ژلاتو می تواند به تقویت ایمنی بدن کمک کند. میوه های تازه و مغزها یا کاکائو نیز در افزایش سطح ایمنی بدن تاثیر مثبت دارد.

  مواد مغذی ژلاتو ها ساخته شده با ترکیب انواع توت ها ممکن است سرشار از آنتی اکسیدان باشد، آنتی اکسیدان های طبیعی موجود در بستنی قادر به کاهش استرس هستند، که در نهایت عملکرد عروقی و جسمی فرد را بهبود می بخشد.

  بهترین فروشگاه بستنی ژلاتو در تهران کجاست؟

  اینهمه راجع به این بستنی خوشمزه و پر خاصیت گفتیم تا برسیم به این قسمت جذاب مقاله که از کجا بهترین ژلاتو رو در تهران تهیه کنیم،

  شما همراهان گرامی از سایت چوبیک میتوانید بستنی های ژلاتو را در کیفیت و تنوع بسیار خوبی به صورت آنلاین تهیه کنید و بهترین جلاتو ی زندگیتون رو تجربه کنید و روزهاتون رو پر انرژی تر و قشنگ تر در کنار طعم جادویی این بستنی بسازید.