• نوشته شده در: اردیبهشت, ۱۶ ۱۴۰۰
 • توسط: کارشناس


 • بهترین زمان برای خوردن بستنی جلاتو

  اگر شما هم از طرفداران بستنی جلاتو هستید، بهتر است بدانید که این بستنی خوشمزه را در چه زمانی سرو کنید. همانطور که همه ما میدانیم بستنی های جلاتو در دماهای بسیار پایینی نگهداری می شوند. بنابراین اگر قصد دارید این بستنی را بخورید بهتر است زمانی آن را سرو کنید که چند دقیقه از فضای فریزر بیرون مانده باشد و به دمای محیط نزدیکتر شده باشد. بسیاری از پزشکان بر این باورند که وارد شدن یک ماده سرد به یکباره می تواند برای سیستم گوارش انسان مشکلات زیادی را به وجود بیاورد. در این میان سیستم گوارشی کودکان نیز بسیار حساس تر از افراد بزرگسال است، بنابراین توصیه می کنیم اگر کودکان می خواهند بستنی بخورند، از چند دقیقه قبل آن را از فریزر خارج کنید تا دمای بستنی بالا برود و قابل خوردن برای کودکان باشد. از طرفی برخی از متخصصان تغذیه بهترین زمان برای خوردن این بستنی را چند ساعت پس از خوردن وعده های اصلی بیان کرده اند. چرا که بستنی به دلیل داشتن دمای پایین، نباید در زمانی که شما غذا خورده اید و دمای بدنتان بالا رفته است خورده شود.

  چه زمانی بستنی جلاتو به راحتی جذب بدن می شود؟

  بستنی جلاتو در مقایسه با بستنی های صنعتی میزان چربی کمتری دارد. حال در این بستنی از ترکیباتی استفاده شده است که می تواند تا حد زیادی ویتامین ها و کلسیم مورد نیاز بدن افراد را تامین کند. به طور کلی بهترین زمان برای جذب کلسیم در بستنی های جلاتو زمانی است که مقدار کلسیم در بدن شما بالا و پایین نرود، بنابراین بسیاری از پزشکان توصیه کرده اند که کلسیم قبل از خواب مصرف شود، زیرا هنگامی که شما خوابیده اید به دلیل نخوردن مواد غذایی خاصی، کلسیم موجود در بدن شما به راحتی جذب بدن می شود. شما می توانید به راحتی خوردن این بستنی سرشار از کلسیم را به ساعاتی پس از شام و نزدیک زمان خواب خود اختصاص بدهید، تا بدن شما آمادگی جذب کلسیم را داشته باشد.
  چرا بسیاری از پزشکان خوردن بستنی جلاتو را به پدرو مادرها توصیه می کنند؟
  بسیاری از پزشکان تغذیه بر این باورند که خوردن بستنی های جلاتو می تواند تا حد زیادی سبب شود که کودکانی که در سن رشد قرار گرفته اند، به راحتی تمامی ویتامین های ضروری را دریافت کنند. آیا می دانید که بستنی جلاتو کدامیک از ویتامین های ضروری برای رشد فرزندان شما را دارد؟ ما قصد داریم تا در این مقاله شما را با تمامی ویژگی ها و فواید این بستنی ایتالیایی آشنا کنیم. بستنی ژلاتو به دلیل داشتن ویتامین های نظیر ویتامین دی، ب، سی و کلسیم سرشار می تواند برای کودکانی که در حال رشد هستند مناسب باشد. ویتامین دی سبب شده است تا بسیاری از کودکان در سنین کودکی به نرمی استخوان دچار نشوند. برخورداری از کلسیم در بستنی های جلاتو سبب شده تا بسیاری از پدر مادرهای دغدغه مند که نگران تغذیه کودکان خود هستند، مصرف این بستنی را در لیست فهرست میان وعده های کودکان خود قرار دهند.
  بستنی جلاتو قیفی

  خوردن بستنی جلاتو چه تاثیری بر روی رشد کودکان می گذارد؟

  خوردن بستنی در همه حال می تواند برای بسیاری از افراد مخصوصا افرادی که بزرگسال هستند نیز لذت بخش باشد. حال در این میان بسیاری از پدرومادرها سعی می کنند که تنها با گنجاندن محصولات لبنی چون شیر، ماست و پنیر در وعده های غذایی کودکان نیازهای غذایی آن ها را برطرف کنند. ولی ما در این مقاله قصد داریم از تاثیرات خوردن بستنی های جلاتو بر روی کودکان در حال رشد برای شما بگوییم، تا بتوانید با خیالی راحت این دسر خوشمزه را به عنوان یک میان وعده ارزشمند، در فهرست مواد غذایی کودکان خود قرار دهید. خوردن بستنی های جلاتو می تواند سبب شود تا هورمون دوپامین که وظیفه خوشحالی و شادی را دارد در بدن کودکان ترشح شود، و همین موضوع می تواند به کودکان کمک کند تا به راحتی از روزهای شیرین کودکی خود در کنار خوردن بستنی های جلاتو لذت ببرند. این بستنی به دلیل بافت چربی کمی که در خود دارد می تواند سبب شود تا کودکان دچار اضافه وزن وچاقی نشوند.
  بستنی جلاتو نونی

  علت پرطرفدار بودن بستنی جلاتو

  این روزها بسیاری از افراد به جای خوردن بستنی های صنعتی در تلاش هستند تا بستنی های جلاتو را امتحان کرده و بخورند. حال این روزها میزان طرفداران این بستنی روند صعودی داشته و بسیاری از افراد به جای خوردن بستنی های صنعتی تلاش می کنند که از بستنی های جلاتو استفاده کنند. حال اگر مشتاق هستید تا دلیل پرطرفدار بودن این بستنی آشنا شوید، بهتر است که شما را با دلایل پرطرفدار بودن بستنی های جلاتو آشنا کنیم. این بستنی به دلیل نداشتن ترکیباتی چون خامه و زرده تخم مرغ می تواند به عنوان یک بستنی سالم معرفی شود. وجود خامه و زرده تخم مرغ در بستنی های صنعتی سب شده است تا میزان کلسترول و چربی های اشباع شده در این نوع بستنی ها بالا برود. بنابراین بستنی جلاتو با توجه به سبک زندگی افراد که این روزها بیشتر مردم با اضافه وزن دست و پنجه نرم می کنند، می تواند به عنوان کم کالری ترین بستنی به افراد معرفی شود.

  پس:
  فرزندان در حال رشد شما علاوه بر ترکیب های لبنی به دسرها و میان وعده های شیرینی نیاز دارند، تا از طریق آنها نیز بتوانند ویتامین ها، کلسیم و مواد معدنی مورد نیاز بدن خود را تامین کنند. بستنی جلاتو در این میان توانسته است در مقایسه با بستنی های صنعتی بیشترین مقدار ویتامین، کلسیم و پروتئین را در اختیار مصرف کنندگان قرار بدهد، که همین موضوع می تواند به شما کمک کند تا به راحتی این بستنی ها را جایگزین بستنی های صنعتی بکنید.