• نوشته شده در: اردیبهشت, ۲۵ ۱۴۰۰
 • توسط: کارشناس


 • کدامیک از ترکیبات مفید در بستنی جلاتو برای کودکان لازم است؟

  بستنی جلاتو قیفی

  بستنی جلاتو یکی از سالم ترین بستنی هایی بوده است که این روزها بسیاری از پزشکان و متخصصان تغذیه بر این باورند که ترکیبات بستنی جلاتو می تواند تا حد زیادی نیازهای غذایی کودکان را برطرف کند. اگر به عنوان یک پدر و مادر دغدغه مند نگران تغذیه کودکان خود هستید، بهتر است این نکته را خاطر نشان کنیم که، کودکان شما به دلیل فعالیت های بدنی بسیاری که انجام می دهند، به یک ماده غذایی مفید و در عین حال انرژی زا نیاز دارند تا بتوانند با گرفتن کالری مورد نظر خود در طول روز فعالیت های ذهنی و بدنی خود را با بالاترین کیفیت انجام دهند. بستنی جلاتو به دلیل نداشتن شیر پرچرب گاو، توانسته است به یکی از مفید ترین فرآورده های لبنی تبدیل شود. چرا که بسیاری از کودکان به دلیل ضعیف بودن سیستم گوارش، نمی تواند فرآورده های پرچربی چون شیر گاو را هضم کنند. بنابراین خوردن بستنی هایی که بدون لاکتوز بوده می تواند برای کودکان بسیار سودمند باشد. از این رو شما می توانید بستنی های بدون لاکتوز جلاتو را جایگزین بستنی های صنعتی بکنید.

  چرا در هنگام تهیه بستنی جلاتو چربی آن کنترل می شود؟

  از گذشته تا به امروز بستنی ها به عنوان خوشمزه ترین دسرها در سراسر دنیا معرفی شده است. حال در این میان بسیاری از افراد به دلیل مبتلا بودن به فشار خون، قند، کلسترول و بسیاری از بیماری های قلبی و عروقی اجازه ندارند بستنی مصرف کنند. حال برای برطرف کردن این معضل، افرادی که این بستنی را تولید می کنند سعی می کنند تا با کنترل کردن میزان چربی در این بستنی، به افرادی که اجازه ندارند بستنی بخورند، فرصت لذت بردن از خوردن بستنی را بدهند. بستنی های صنعتی به دلیل داشتن چربی های اشباع، برای افرادی که بیماری های زمینه ای دارند، مناسب نیست. بنابراین این افراد می توانند با خیال راحت بستنی جلاتو که میزان چربی های اشباع در آن صفر است را جایگزین بستنی های صنعتی بکنند.

  کودک و بستنی جلاتو

  میزان قند مجاز جلاتو برای کودکان چقدر است؟

  کودکان برای انجام دادن فعالیت های روزانه خود، به قند نیاز دارند تا از طریق سوزاندن آن در بدن بتوانند کارهای خود را انجام بدهند. حال در این میان بسیاری از کودکان به خوردن بستنی علاقه مند هستند، که خوردن بستنی های صنعتی می تواند تا حد زیادی قند خون ان ها را افزایش دهد. بنابراین اگر می بینید که کودکان شما عاشق بستنی هستند، می توانید بستنی های جلاتو را جایگزین بستنی های پر از قند موجود در بازار بکنید. حال ما قصد داریم تا در این بخش شما را با میزان قند خون کودکان در سنین مختلف آشنا کنیم، تا با آگاهی یافتن از آن برنامه غذایی مناسبی را برای فرزند خود طراحی کنید. به طور کلی کودکان پس از تولد تا 5 سالگی به قند خونی بین 100 تا 200 میلی گرم در دسی لیتر نیاز دارند. که این میزان پس از بیدار شدن کودک باید 100 میلی گرم در دسی لیتر باشد و پس از اتمام روز و هنگام به خواب رفتن کودک باید در حدود 200 میلی گرم در دسی لیتر باشد. در این میان کودکان 5 تا 11 سال مقدار قند خون باید بین 70 تا 150 میلی گرم در دسی لیتر باشد.

  فرآورده های لبنی مورد استفاده در بستنی جلاتو

  بسیاری از پزشکان به پدر و مادرها توصیه می کنند که به هیچ عنوان به کودکان خود، مخصوصا کودکانی که از شیر مادر تغذیه می کنند، فرآورده های لبنی پرچرب و سنگین داده نشود. چرا که فرآورده های لبنی پرچرب برای سیستم گوارشی کودکان بسیار مشکل ساز بوده و می تواند مشکلاتی نظیر عدم هضم شدن غذا، اسهال، دل پیچه و نفخ را ایجاد کند. بنابراین اگر قصد دارید که در میان وعده های کودکان خود به ان ها بستنی بدهید می توانید بستنی های جلاتو که فاقد هرگونه فرآورده لبنی پرچرب بوده است را جایگزین بستنی های صنعتی بکنید.

  دختر در حال خوردن بستنی جلاتو

  چرا بهتر است کودکان در حال رشد بستنی جلاتو بخورند؟

  بستنی یکی از پرطرفدارترین دسرهای سردی است که از کودکان یک ساله گرفته تا افراد 80 ساله عاشق خوردن آن هستند. حال در این میان بسیاری از پزشکان بر این باورند که اگر می خواهید در برنامه غذایی کودک خود، بستنی را قرار دهید، بهتر است بستنی جلاتو را قرار دهید. چرا که در ترکیبات بستنی جلاتو در مقایسه با بستنی های معمولی از مقدار چربی کمتری برخوردار بوده و امکان افزایش کلسترول بد خود را کاهش می دهد. از طرفی در ترکیبات بستنی جلاتو از مواد نگهدارنده استفاده نشده است که همین موضوع می تواند تضمینی برای سالم بودن این بستنی باشد.

  خوردن بستنی جلاتو در بارداری

  بارداری یکی از مراحلی است که بسیاری از خانم ها در طول زندگی خود طی می کنند. حال رژیم غذایی در این مرحله با سایر مراحل زندگی تفاوت های زیادی دارد که سبب می شود بسیاری از خانم های باردار از مصرف برخی از مواد خوراکی منع شوند. در این میان بستنی جلاتو می تواند به عنوان یک میان وعده خوب برای خانم های باردار معرفی شود، چرا که میزان قند و چربی در این بستنی کنترل شده بوده و احتمال ابتلا به دیابت بارداری را در خانم های باردار به شدت کاهش می دهد.

  پس:
  اگر به دنبال یک میان وعده سالم و در عین حال خوشمزه برای کودکان خود هستید ، میتوانید بستنی های جلاتو را در میان وعده های کودکان اضافه کنید. چرا که این بستنی به دلیل داشتن ویتامین های مورد نیاز برای کودکان، می تواند انرژی مورد نظر آن ها در طول یک شبانه روز را تامین کند.